info@sevtapalkan.com.tr 0533 353 50 00 Kadın Doğum Uzmanı
Yüz Germe

Yüz Germe

Yaşlanma belirtileri ile yüz bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıklar, sarkmalar yüz germe operasyonu ile tedavi edilmektedir. Yüzündeki kırışıklıklardan rahatsız olan birçok kadın ameliyatsız yüz germe yöntemlerini merak ediyor. Kadınların başvurduğu ameliyatsız yüz germe uygulamaları arasında en sık kullanılan yöntem BTL Exilis Elite cihazı ile saten yüz germe işlemidir. Exilis Elite uygulaması, derideki kolajen üretimini teşvik etmek için radyofrekans kullanmaktadır. Kadınların Exilis Elite uygulamasını tercih etme nedenleri arasında; herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmaması, uygulama esnasında ve sonrasında ağrı ve acı hissedilmemesi, operasyonun kısa sürede gerçekleştirilebilmesi gibi avantajlar yer almaktadır.

Yüz Germe

Yüz Germe Nedir?

Birçok kadının hayali pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmaktır. Özellikle kadınların rağbet gösterdiği yüz germe uygulamasında ameliyattan korkan kişiler BTL Exilis Elite uygulamasından yararlanıyor. Saten yüz germe işlemi olarak da bilinen yüz germe işlemi kolajen üretimi ve cilt kalınlığını artırmak için radyofrekans enerjisini kullanmaktadır. Saten yüz germe uygulaması yüzdeki ya da vücuttaki yağları, sarkan cildi etkili bir şekilde sıkılaştırarak istenilen görünüme kavuşturmaktadır. Bu sayede cilt sıkı bir görünüme ulaşarak gergin ve genç görünür.

Ciltteki görülen dolaşım bozukluğu ve biçimsel bozuklukların belli başlı sebepleri bulunmaktadır. Dış etkenler ve kişinin hayat koşullarına bağlı olarak bu sebepler çeşitlenmektedir. Yüz germe operasyonunu gerektiren etkenler şu şekilde sayılabilir:

  1. Yaşlanma
  2. Güneşli ortamlarda ışınlar etkisinde kalma
  3. Besin değeri açısından cilde zararı olan ürünleri tüketmek
  4. Su tüketmemek
  5. Kişiye uygun olmayan cilt bakım rutini
  6. Alkol ve sigara alışkanlıkları
  7. Kalıtsal sebepler

Saten Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, olumsuz hava durumu, yerçekimi unsuru ve yaşa bağlı değişimler ile cildimiz gergin ve sıkı görünümünü kaybetmektedir. Kırışıklıklar gibi sonuçlar meydana gelir. Ameliyatsız yüz germe ile cerrahi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan istenen genç görünüm elde edilebilir.

Medikal estetik olarak yapılan Exilis Elite yüz germe uygulaması alanında uzman hekimler tarafından klinik ortamda yapılmaktadır. Herhangi bir cerrahi müdahalenin bulunmadığı, kesisiz, dikişsiz, iz bırakmayan cilt germe uygulaması yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kırışıklar ya da diğer nedenlerden dolayı meydana gelen kırışıkların giderilmesi için yapılmaktadır. Saten yüz germe uygulamasında hastaya operasyon uygulanmadan önce süreç ile ilgili gerekli bilgilendirme yapılmalıdır. Hastanın yüzüne ultrason jelinin sürülmesi ardından uygulamanın yapılacağı bölgeye göre özel ayarlar yapılır. Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen yüz germe uygulamasında kullanılan BTL Exilis Elite teknoloji sayesinde cilde yayılan ultrason dalgaları bağ dokunun oluşumunu sağlayan kolajen sentezini artırarak cildin esnekliğini sağlayan elastin liflerini sıkılaştırır ve bu sayede cilt gergin ve genç bir görünüme kavuşur.  

Yüz Germe

BTL Exilis Ultra 360 İle Yüz Germe

En iyi cilt sıkılaştırma cihazı ödüllüne sahip Btl Exilis Ultra 360 ile ciltteki kolajen miktarı artırılarak uygulanan bölgede yenilenme ve sıkılaşma sağlanır. Bu sayede hastaya uygulanan yüz germe işlemi ile yüz hatlarında incelme ve belirginlik ortaya çıkar, kırışıklarda ve çizgilenmelerde azalma gözle görülmektedir. Yüz germe ameliyatlarına alternatif olarak uygulanan Exilis Elite Saten Yüz Germe, başarısını aldığı birçok ödülle ispatlamıştır. Dünyanın en güvenli cilt bakım sistemleri arasında yer alan Exilis Elite Saten Yüz Germe, estetik ameliyat olmadan, doğallığı bozmadan, zamana meydan okuyan bir yüz germe uygulamasıdır.   

Saten Yüz Germe Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüzdeki yaşlanma belirtilerini ameliyatsız tedavi eden Exilis Elite uygulaması yaygın tedavi alanları arasında göz altı ve çevresi, ağız çevresi, dudak, çene, çene hattı, boyun ve dekolte bölgesi bulunmaktadır. Çoğu hasta 14-28 gün aralığında 2 ila 4 seans alır. Seanslar uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterse de genel itibarıyla 15 – 60 dakika sürmektedir.

BTL Exilis İle Yüz Germenin Avantajları

Exilis Elite cihazı yüz için uygulanan özel başlığı ile gözle görünür sonuçlara imza atmaktadır. Uygulama sonrasında cilt gençleşir, gerilir ve kendini toparlar. Çok daha genç ve ışıltılı bir görünüme kavuşursunuz. Saten yüz germe uygulaması; gıdıyı toparlar, yüz hatlarının ortaya çıkmasına yardımcı olur, kırışıklıkları giderir, kolajen üretimini ve nem dengesini yeniden kurar, canlı, ışıltılı bir görünüme kavuşulmasına olanak sağlar.

Ödem, yaralar, şişkinlik ve morluklar gibi belirtiler görülmez. Ameliyat süreci olmadığı için sosyal yaşamınız etkilenmez. Günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Diğer estetik işlemlerde görülen mimik kaybı gibi belirtiler oluşmaz. Maddi olarak diğer işlemlere kıyasla daha uygun olduğu söylenebilir. 

blank
blank