info@sevtapalkan.com.tr 0533 353 50 00 Kadın Doğum Uzmanı
Vajina Gençleştirme
Vajina Gençleştirme

Vajina gençleştirme uygulaması son yıllarda yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Hamilelik, doğum, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vajina kaslarında gevşemeler meydana gelebilir. Vajinanın dinamiğini ve fonksiyonunu yitirmesi kişinin cinsel yaşamını olumsuz etkileyebilir ayrıca bir takım estetik kaygılara da sebep olabilir. Vajina gençleştirme uygulaması ile vajina dokusu yeniden yapılandırılmaktadır. Kadınların yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyen vajinal gençleştirme uygulaması çoğunlukla iki yöntem ile yapılmaktadır. Bunlardan biri vajinanın cerrahi olarak daraltılması (vajinoplasti) diğeri ise lazerle vajinal rejüvenasyon uygulamasıdır.

Vajina Gençleştirme Nedir?

Gebelik, doğum sayısı ve yaşın ilerlemesi gibi sebeplerden dolayı vajina dokusu ve kaslarında gevşeme görülmektedir. Aynı zamanda cinsel hayatı olumsuz yönde etkilediği bilinmektedir. Vajinanın yapısı estetik anlamda bozulmalara uğrayabilir. Ameliyat veya herhangi bir cerrahi operasyona ihtiyaç duymadan gerçekleştirilen vajina gençleştirme, çok sayıda kadına uygulanan bir tedavidir.

Özellikle vajinanın estetik anlamda güzel ve genç görünmesi için kişilere gelişen tıbbi olanaklar çerçevesinde uygulamalar yapılmaktadır. Vajina gençleştirme olarak bilinen işlemler içerisinde, daraltma ve fizyolojik olarak uyarılma seviyesini arttırmak yer alır. Böylelikle kişinin cinsel birleşme sırasında aldığı haz ve tatmin duygusu da artmaktadır.

Vajina Gençleştirmenin Avantajları Nelerdir?

Vajinanın eski yapısını geri kazandırmayı hedefleyen vajina gençleştirme uygulamalarının birçok avantajı bulunmaktadır. Vajina gençleştirme, idrar tutamama sorunu yaşayan kişilere fayda sağlamaktadır. Özellikle ileri yaş kadın hastalarda yaygın olarak görülen idrar kaçırma probleminde vajina gençleştirme sayesinde vajina kaslarına yapılan müdahale ile idrar kaçırma problemi ortadan kalkar. Gevşek vajina mutlu bir evlilik için son derece önemli olan cinsel yaşamda çeşitli sorunlara sebep olmaktadır. Vajina gençleştirme uygulaması ile cinsel birleşme sırasında tatmin olma düzeyi artacaktır. Ayrıca vajina gençleştirme; yaşlanma izlerini önler, rahimdeki sarkmayı tedavi eder. Hormon gelişimi açısından da kolajen üretimindeki azalmaları önlemektedir. Vajinal dokunun sarkık görünümünde iyileşme görülmektedir. Böylelikle tedavinin sonunda kişinin özgüveni artarak cinsel yaşantısında olumlu yönde ilerlemektedir.   

Vajina Gençleştirme

Lazerle Vajinal Rejüvenasyon

Vajinal lazer uygulamaları günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Bunlardan biri olan vajina yenileme işleminin çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Daha genç ve sağlıklı bir vajina yapısına elde edilerek cinsel ilişki sırasında hem kadın hem erkek açısından uyarılma artmaktadır. Vajinal lazerin en önemli özelliği kolajen üretimini uyarması ve kan dolaşımını artırmasıdır. Lazer ile vajina gençleştirme uygulaması kolaylıkla gerçekleştirilmesi ve son derece konforlu olması nedeniyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Anestezi gerektirmeyen lazerle vajinal rejüvenasyon uygulaması genel itibarıyla 15 dakika sürmektedir. Bu süre çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dikiş ve benzeri operasyon izleri bulunmamaktadır. Hasta kısa süre içerisinde sosyal aktivitelerine devam edebilir. Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için başarı oranı oldukça fazladır.

Vajina Gençleştirme ve Sonraki Süreç

Kadınların cinsel yaşantılarına olumlu yönde geliştiren vajinal gençleştirme kapsamında lazer uygulanmaktadır. Operasyon sonrasında her iki tarafta da cinsel duyarlılığın arttığı görülmektedir. Vajinal akıntının geri kazanılması ile birlikte cinsel ilişkiler daha fazla haz vermeye başlar. Psikolojik ve sosyal açıdan kişinin kendine güvenini olumlu yönde etkilenmektedir. Vajina gençleştirme ve uygulama süreci hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

blank
blank