info@sevtapalkan.com.tr 0533 353 50 00 Kadın Doğum Uzmanı
Saten Karın Germe Nedir?

Saten Karın Germe Nedir?

Doğum, yaşın ilerlemesi gibi sebeplerden kaynaklı olarak karın bölgesinde deformasyonlar ortaya çıkabilir. Dış görünüm, estetik kaygılara yönelik saten karın germe işlemi gerçekleştirmekteyiz. BTL Exilis Ultra 360 cihazı sayesinde ciddi anlamda fark yaşandığı gözlemlenir. Radyofrekans ve ultrason teknolojisiyle ağrı ve acı olmadan istenilen sonuç elde edilir.

Kimlere Uygulanır?

Yasal olarak 18 yaş üzerindeki hastalara uygulanmaktadır. Karın bölgesindeki aşırı yağlanma ve çatlaklardan şikayet eden kişilerin sıklıkla talep ettiği kaydedilir. Cerrahi müdahale gerektirmediği için son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Fakat uzman hekimler tarafından kilo verme amacıyla başvurulmaması önerilir. Bu anlamda hastaların genel sağlık durumunu anlamak amacıyla birtakım tetkikler gerçekleştirilir.

Saten Karın Germe

Kadın hastalıkları uzmanı Op. Dr. Sevtap Alkan tarafından ameliyatsız karın germe öncesinde gerekli muayene yapılır. Kronik hastalıkları ve genetik öyküsüne dair bilgiler kaydedilir. Sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa kişiye özel tedavi planı oluşturulur. Son derece etkili ve güvenilir bir tekniktir. Kişinin ihtiyaçlarına yönelik olarak seans sayısı belirlenir. Böylelikle estetik olarak arzu edilen sonuca kavuşulur.

Saten Karın Germe Nasıl Yapılır?

Yeni nesil ekipmanlardan olan BTL Exilis Elite, medikal estetik tedavi yöntemlerindendir. Cilt üzerindeki bozuklukları, yüksek ısı uygulamasıyla birlikte onarıcı özelliği bulunur. Kadın sağlığı için pek çok açıdan fayda sağlayan kolajen seviyesinde de artışa sebep olur. Böylelikle bağ dokularını iyileştirme özelliği nedeniyle bölgesel şekillenme sağlamaktadır.

Saten karın germe kapsamında lazer ışınları ve radyofrekans dalgaları gibi teknikler kullanılır. Cerrahi işlemlere gerek kalmadan karın çevresindeki yağlar eritilir. Ek olarak cilt altındaki yağ tabakası hedeflenir. Bu sayede uzun döneme yansıyan olumlu sonuçları bulunur. Hastaya özel planlanan beslenme ve spor programı ile desteklenmelidir. Bu sayede daha etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Exilis Elite 360 cihazının cilt üzerinde belirli etkileri bulunur. Kolajen üretimini hızlandırarak dokuların istenilen forma girmesini sağlamaktadır. Elastin lifleri de yapılandırarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. İşlemler sırasında ısı takibi yapılır. Böylelikle konforlu ve acısız bir şekilde uygulama gerçekleştirilir.

Ameliyatsız Karın Germe

Uygulama Sonrası Süreç

Ameliyat veya diğer operasyonların aksine herhangi bir kesi uygulanmaz. Bu nedenle daha hızlı bir iyileşme dönemi yaşandığı gözlemlenir. Sosyal yaşantı ve günlük aktivitelere daha kısa sürede dönüş sağlanır. Genellikle ağrı veya acı yaşanmamakla beraber ender olarak ağrı bulguları görülebilir. İlk günler kas gücü gerektiren aktivitelerden uzak durulması önerilir.

Uygulamayı gerçekleştiren uzman hekimin önerileri takip edilmelidir. İşlemler sonrasındaki altı ay süresinde vücudunuzdaki farkı gözlemleyebilirsiniz. Bu sayede etkili bir tedavi süreci yaşanacaktır. Sizler de BTL Exilis Ultra 360 ile saten karın germe tedavisini merak ediyorsanız ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

Op. Dr. Sevtap Alkan

1991 yılında Dicle Üniversitesinden Tıp tahsili diplomamı aldım. Daha sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 5 yıl Kadın Hastalıkları & Doğum uzmanlığı eğitimimi tamamladım. 20 yıldır özel hastanelerde Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

blank
blank