info@sevtapalkan.com.tr 0533 353 50 00 Kadın Doğum Uzmanı
Lipoliz
Lipoliz

Bölgesel yağ eritme yöntemi olarak da bilinen lipoliz, vücudumuzda istenmeyen yerlerindeki yağ dokularını azaltarak yok etmeye yönelik bir işlemdir. Diyet, spor yapmak gibi alışkanlıkların sonuç vermediği noktalarda başvurulan estetik bir yöntemdir. Selülitlere ve görsel açıdan kişiye rahatsızlık veren dokulara müdahale edilmektedir. Kişinin cilt tipine göre yağ eritme işleminde kullanılacak malzemede ek ürünler kullanılır. Bahsedilen ek ürünler kan dolaşımını hızlandıran, cilt dokusunu harekete geçirme özelliğine sahiptir. Buna bağlı olarak yaşlanma ile görülen sarkma ve gergin olmayan görünümün önüne geçilmiş olur.

Lipoliz Nedir?

Lipoliz uygulamasında, soya fasulyesi içerikli bir madde kullanılmaktadır. İşlem sırasında soya fasulyesi içeren bir ürün kullanılmaktadır. Bu maddenin özelliklerinden biri, hücre yapısını hareketlendirerek yağ hücresini küçültür. Biriken yağ hücrelerini doku içerisinden çıkışını sağlamaya yaramaktadır. Yağ dengesindeki rolü gereği kolesterol seviyesini ayarlamak amacıyla da kullanılır. Soya fasulyesi içerikli maddenin deri altına enjekte edilmesi sonucunda yağ dokusunda azalma görülür. Böylelikle yağ yakımı gerçekleştirilerek hastanın istediği estetik görünüme erişilmektedir.

Lipoliz

Lipoliz Uygulaması ve Etkileri

Lipoliz, deri altına enjekte edilen yağ yakıcı madde ile gerçekleşmektedir. Uygulama süresi, birden fazla gerçekleşen seansları kapsamaktadır. Seans sayısı, pek çok faktöre bağlı olarak değişim göstermektedir. Hastanın kilosu, yaşı ve yağ oranı gibi sebeplere dayanarak değişim gösterir. Seans aralıkları da kişinin vücut yapısı ve yağ dokusuna göre haftalık olarak değişiklik göstermektedir. Seans sayıları, uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir. Her bir işlem sonrasında yağ dokuları, doğal yollarla atılmaktadır. Lipoliz vücudun belli bölgelerini hedef almaktadır. Kalça, basen, bel, karın, sırt, kol ve bacak bölgelerinde biriken yağ dokularını eritmektedir. Birkaç seans sonrasında kişi, bedenindeki değişimi fark edecektir.

Lipoliz uygulamasında kullanılan teknik alt yapının sağladığı faydalar şunlardır:

  1. Cerrahi bir operasyon içermemektedir. Acısız ve ağrısızdır.
  2. Yağ doku hücrelerini dondurulmasını sağlayarak vücuttan atılımı gerçekleşir.
  3. Çevresinde bulunan diğer dokuları olumsuz yönde etkilemez.
  4. Yağ dokusunun fazla miktarda bulunduğu alanda etkisi daha fazla görülür.
  5. Spor ve doğru beslenmenin destekleyici unsurları sayesinde daha hızlı ve etkili bir yağ yakımı olacaktır. 

Lipoliz Uygulaması Sonrası Süreç

Lipoliz işleminin hedef aldığı bölgeler, vücutta biriken yağ dokusu sonucundaki şekil bozuklukları ve buna bağlı olarak selülit görüntüsü yer almaktadır. Ek olarak gözaltı torbalarına yönelik de kullanılmaktadır. Kişinin genetik özellikleri ve vücut tipine bağlı olarak işlemlerin etkisinde değişim görülür. Bazı insanların yağ yapısı daha direnç gösterir. Uygulamaya ek olarak spor ve beslenme alışkanlıklarının olumlu yönde değişmesi gerekmektedir. Ancak bazı kişilerde de birkaç seans içerisinde sonuç alındığı görülür. Bu farklılıklar kişinin sindirim sistemi yapısına bağlıdır. 

Lipoliz sonrası, bazı kişilerde yan etkiler görülmektedir. Uygulama yapılan bölgede morarma, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtiler sayılabilir. En az düzeyde yaşandığı bilinmekle beraber 1 -2 gün içinde etkisi geçmektedir. Diğer estetik işlemlere kıyasla cerrahi bir operasyon içermemektedir. Bu nedenle ameliyat izi veya dikişi gibi kişinin sosyal aktivitelerine engel oluşturmaz. 

Lipoliz Uygulanmayan Durumlar

Lipoliz, genellikle kişilere kilo verme amacıyla yapılmaz. Daha çok spor ve diyet gibi alışkanlıklara karşı etki etmeyen yağ dokularına karşı yapılmaktadır. Yardımcı bir yöntem olup kesinlikle diyet ve spor yapma alışkanlıklarının yerini doldurmaz. Belirli hastalıkları yaşayan kişilere uygulanmamaktadır. Örnek olarak karaciğer ve böbrek fonksiyonlarında sorunlar yaşayan kişilere uygulanması sakıncalıdır. Kronik cilt hastalıkları ve dolaşım bozuklukları olan hastalara uygulanmamalıdır.

Hamilelere, diyabet, kalp hastalıkları, kanser tedavisi gören kişilere uygulanması sakıncalıdır. Emziren kadınlara ve bazı ilaçlara alerjisi olan hastalara uygulanmamaktadır. Lipoliz ve diğer estetik müdahaleler ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

blank
blank