info@sevtapalkan.com.tr 0533 353 50 00 Kadın Doğum Uzmanı
lifting

Lifting

Cildimiz, mimikler, kilo değişimi ve yaşlanma gibi faktörlere bağlı olarak deforme olmaktadır. Aileden gelen etkenlere de bağlı olarak sarkma ve buruşukluklar görülür. Ameliyatsız cilt germe işlemi olan lifting ile kısa süre içerisinde cildinizdeki estetik olmayan görünüm kaybolur. Cilt yapısı, stresli yaşam tarzı ve diğer dış etkenlere de bağlı olarak olumsuz yönde değişimlere uğramaktadır. Bunlara bağlı olarak, cilt sarkması, yorgun ve soğuk bir görünüm elde ederiz. Mimik çizgileri ve diğer kırışıklarımız zaman içerisinde derinleşir.

Lifting Nedir?

Yumuşak cilt dokusunun yer aldığı, yüz, yanak, kaşlar ve boyun bölgesi üzerinde lifting işlemi yapılır. Yüz ve vücuttaki etkisi, kısa süre içerisinde sonuç alınması ve kolajen üretimini hızlandırması ile öne çıkan estetik uygulamalardandır. Herhangi bir cerrahi operasyon kullanılmayan lifting, estetik işlemler içerisinde en etkili yöntemler arasındadır. Kliniğimizde kullandığımız BTL Exilite Elite cihazı sayesinde ağrı, sızı veya dikiş izi olmadan hastalarımıza genç bir görünüm sağlamaktayız.  

Gençleşme ve cilt sıkılaşması gibi bilinen etkileri sebebiyle insanlar tarafından tercih edilmektedir. Uygulama sonrası kişinin sosyal çevresinde özgüvenini olumlu yönde etki ettiği gözlemlenir. Aynaya baktığı zaman kendini daha çok beğenmesi de insanların lifting uygulamasını tercih etme sebeplerindendir. Hastanın kişisel hayatına sağladığı etkilerin yanı sıra cildin fizyolojik yapısına katkıları da bilinmektedir. Cilde yapılan uygulamadan sonra hücre dokusunu yenilemesi ve sayısal olarak bir artış görülmesi beklenir. Yüz bölgesinde oluşan canlı ve genç bir ifadeyle beraber cilt dokusundaki kolajen miktarı artmaktadır. Kolajen maddesinin artmasıyla ciltteki esnek ve gergin doku geri kazanılmış olacaktır.  

Lifting

Lifting Nasıl Uygulanır?

Lifting uygulaması sırasında cilt şekillendirme işlevi gören BTL Exilite Elite cihazı kullanılmaktadır. Bu cihaz sayesinde yumuşak doku üzerinde belirgin bir sıkılaşma, kırışıklıklarda azalma görülür. Yaşlanma görüntüsünü düzelterek, cilt bozukluklarını ortadan kaldırır. Vücut üzerindeki saten etkisi, radyo frekans dalgalarıyla yağ dokularını eriterek sağlanmaktadır. Genetik faktörlerin yanı sıra dışarıdan maruz kaldığı etkenlerle de ciltte estetik kusurlar meydana gelmektedir. Lifting, bu estetik kusurları en az seviyeye indirerek cildin diğer faktörlere karşı korumasını arttırır.

Genellikle kişilerde lifting uygulanan birkaç bölge bulunmaktadır. Yüz bölgesinin tamamı ve devamı olan boyun çevresini canlandırmaya ve gençleştirmeye yönelik işlemler yapılır. Ciltte yaşlanmaya bağlı görülen bozulma ve kırışıkları estetik olarak iyileştirme hedefiyle uygulama yapılmaktadır. Cilt yapısı dolayısıyla yüz gerdirmek isteyen kişilerin operasyon izi gibi kaygıları bulunmaktadır. Ancak BTL Exilte Elite cihazı ile birkaç seans süresince ve dikiş izi içermeden uygulama imkânına elde edilir. Diğer lifting tekniklerine göre daha pratik ve ağrı içermemektedir.   

Uygulamanın insan cildindeki etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hücre savunmasını güçlendirmesi
  • Hücre yenilenmesini hızlandırması
  • Mevcut kolajen yapısını koruması
  • Lenf sisteminin uyarılması
  • Cilt metabolizmasının hızlandırması
  • Sarkma, kırışıklık gibi estetik kusurları yok etmesi
  • Cilde canlılık ve gerginlik sağlaması
  • Cildin esnekliğinin artması

Lifting Hakkında Merak Edilenler

Ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da bilinen lifting, anestezi kullanıma ihtiyaç olmaması sebebiyle tercih edilen estetik bir işlemdir. Cilt yapısı, esnekliğini zaman içerisinde yitirmesi ile sarkmalar ve belirgin kırışıklıklar görülmektedir.  Alkol ve sigara kullanımı, kötü beslenme alışkanlıkları, stres ve yaş gibi etkenlere bağlı olarak cilt yapısı bozulmaya uğrar. Böylelikle kişiler, yüz bölgesi ve çevresine lifting uygulaması yaptırmaktadır.   

Hızlı ve etkili müdahale imkanı ile lifting işlemi, çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Uygulamanın alanında uzman doktorlar ve sağlık koşulları açısından onaylanan ekipmanlarla gerçekleşmelidir. Kullanılan teknoloji sayesinde, kimyasal madde veya deri altına bir ürün enjekte edilmediği için oldukça risksiz bir işlemdir. Lifting, çoklu seans uygulamalarını içeren estetik bir işlemdir. Kalıcılık süresi, ciltte müdahale gereken bölgeye ve kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişim göstermektedir.

Lifting uygulaması ve diğer estetik işlemlerle ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

blank
blank