info@sevtapalkan.com.tr 0533 353 50 00 Kadın Doğum Uzmanı
Labia Estetiği

Labia Estetiği

Genital bölge estetiği alanında yer alan ve vajina iç dudaklarına yapılan estetik müdahalelere denmektedir. ‘Labium’ olarak adlandırılan vajinadaki iç dudak kısmına yapılan kısaltma veya küçültme işlemleridir. İnsanlar tarafından talep edilme sebepleri arasında doğuştan gelen estetik problemlerden kaynaklanmaktadır. Labia estetiği, kadınlar tarafından en fazla talep edilen estetik işlemler arasındadır. Btl Exilite Elite cihazı ile genital bölgenin görünümdeki sıkıntıları hızlı ve pratik bir biçimde çözüme kavuşturmaktayız.  

Labia Estetiği Nedir?

Kadınların, vajinalarında yaşadıkları birtakım görsel ve işlevsel sorunları esas alır. Labia estetiği ile iç dudak kısaltma ve küçültme gibi düzenlemeler yapılmaktadır.  Vajinada bulunan iç dudaklar, dış dudakların arasında bulunmaktadır. Dolayısıyla fiziksel olarak dışarıdan gelecek herhangi bir zarara maruz kalmamaktadır. Dış dudaklar sayesinde içeride korunmada kalmaktadır. Fakat zaman içerisinde, hormon gelişimi ve daha pek çok faktöre bağlı olarak değişime uğrar.   

İç dudak yapısı ve şekli, kadınlar arasında değişkenlik göstermektedir. İç dudak yapısındaki farklılıklar, kişiye sosyal hayatta özgüven eksikliği gibi sorunlar yaşatmaktadır. Ayrıca ortalamadan fazla salgı oluşumu ve spor gibi aktivitelerde kişiyi olumsuz etkiler. Dar kıyafetler giyildiğinde sürtünme sonucunda rahatsız hissedilmektedir. Cinsel ilişki sırasında işlevsel sorunlar yaşanması sebebiyle de pek çok kadının başvurduğu bir yöntemdir. 

Labia Estetiği

Labia Estetiği Nasıl Yapılır?

Labia estetiği uzman doktorlarımız tarafından Btl Exilite Elite teknolojik alt yapısı kullanılmaktadır. Hastalar üzerinde uygulanan Btl Exilite Elite sayesinde sarkık olan dudaklar eski haline getirilir. İç dudakların genişliği ve uzunluğu küçültülerek estetik bir görünüm elde edilir. Ayrıca vajinal ton ve hassasiyet kaybını geri kazanmasına, kolajen oluşumu ile vajina duvarlarının kalınlığını geri kazandırılmasına da olanak sağlar. 

Hastanın iç dudak yapısı ve biçimsel özelliklerine göre labioplasti ameliyatı süreci değişmektedir. İşlem sonrasında elde edilecek sonuç, tıbbi olarak imkanlar ve kişinin isteklerine bağlıdır. Bazı kişiler iç dudakların büyüklüğünün estetik açıdan iyileştirilmesini ister. Bazen dudakların farklılığı ve asimetrik duruşuna yönelik işlemler de yapılabilir.  

Labia Estetiği ve Faydaları

Kadınların genital bölgeleri yapısal özellikleri gereği dış etkenlere kapalı ve kendini koruyan bir organdır. İç dudak sarkması, kaşınma ve yanma durumları gibi kadınların yaşadığı sorunlar arasındadır. Kimi dudak yapısında simetrik sıkıntılar görülürken kiminde ise boyut olarak büyük ve sarkık olduğu bilinmektedir. Genital bölgede görülen estetik anlamdaki bu farklılıklar, genelde genetik sebepler, normal doğum sonrası ve bazı kazalar sonucunda oluştuğu bilinmektedir.

Labioplasti ameliyatı ve sağladığı faydalar arasında ise kolajen üretimi arttığı için vajina duvarları tekrar eski kalınlığına geri döner. Ek olarak hassasiyet kaybı yaşayan kişiler, işlem sonrasında bu kaybın azaldığını belirtmektedirler.  Özellikle cinsel ilişkilerdeki işlevsel sorunların azalması ile özgüven kazanımı yaşanması bir diğer olumlu özelliğidir.

Labia Estetiği ve Sonraki Süreç

İşlevsel olarak kadınlarda rahatsızlık veren iç dudaklar, labioplasti ameliyatı sayesinde müdahale edilmektedir. Ayrıca estetik anlamda da iyileşme görülür. Operasyon sonrası dikiş izi, eski yöntemlere göre oldukça gelişmiştir. Ameliyat izi, kişiyi rahatsız etmeyecek ölçekte bir küçüklüğe sahiptir. Cinsel ilişki sırasında uyarılmanın nasıl olacağı ise bir başka merak edilen konudur. Kadınların genital yapılarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak sanılanın aksine labia estetiği, cinsel uyarılmayı azaltmamaktadır.  

Labia estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken birkaç konu bulunmaktadır,

  • Doktor kontrollerini aksatmamalısınız. Seanslar süresince doktorunuz işlem bölgesinin durumunu takip etmektedir.
  • Cinsel ilişki, doktorunuzun belirttiği süre boyunca sakıncalıdır.
  • Uygulamadan sonra belirli bir süre dar giysiler giymemelisiniz.
  • Alkol, sigara ve kafein içeren ürünlerden kaçınmalısınız.
  • Uzman doktorunuza kullandığınız ilaçları belirtmelisiniz. Sonrasında verilen ilaçların kullanılması gerekmektedir.
  • Uygulama sonrası dikiş alınmadığı için iyileşme süreci kısa sürmektedir.
  • Bölgeye sıcak su teması ve yüzme gibi eylemlerden bir aya yakın süre boyunca kaçınmalısınız.

Kadınların cinsel ilişkileri sırasında özgüven ve kişisel tatminleri açısından olumlu yönde gelişme yaşandığı bilinmektedir. Labia estetiği risk taşımayan bir işlemdir. Hedef alınan bölge, hassas ve dikkat edilmesi gereken bir alandır. Yetkin bir doktor tarafından ve sağlık koşullarına uygun ortamda işlemlerin yapılması önemlidir.

blank
blank