info@sevtapalkan.com.tr 0533 353 50 00 Kadın Doğum Uzmanı
Genital Estetik
Genital Estetik

Genital estetik ya da diğer adıyla vajinal estetik ülkemizde ve dünyada kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen kozmetik jinekolojinin özel bir alanıdır. Genital estetik; doğum sonrası vajinanın yırtılma izlerinin onarılmasını, genişleyen vajinanın daraltılmasını, kızlık zarının dikilmesini, vajina üst kısımlarının dolgunlaştırılması gibi işlemleri kapsamaktadır. Vajinal estetik uygulamalarında amaç ilgili bölgede meydana gelen deformeleri gidermek, kadının kendine olan güveninin artırmak ve cinsel hayatından tatmin olmasına olanak sağlamayı hedeflemektedir.

Genital Estetik Nedir?

Günümüzde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan vajina estetik uygulaması, dış genital organların kendi içerisindeki bölümlerinin daha uyumlu hale getirilmesi işlemidir. Dış genital organların birbiri ile uyumsuzlukları estetik açıdan sorunlar yaratır. Meydana gelen bu sorunların giderilmesinde genital estetik uygulamasından yararlanılmaktadır. Genital bölgeye uygulanan estetik operasyonda doğum esnasında oluşan deformeler giderilmektedir. İç ve dış dudakların büyüklüğü, sarkmaları vajinal estetik ile düzeltilir. Ayrıca vajina daraltma, kızlık zarı dikimi gibi işlemlerde vajina estetik uygulamaları arasında yer almaktadır.

Genital Yapı Hangi Bölümlerden Oluşmaktadır?

Kadının cinsel organı; vagen, büyük dudaklar (labium majus), küçük dudaklar (labium minus), kızlık zarı (hymen), dudakların üst kısmı-tepe bölgesinden (mons pubis) oluşmaktadır. Çeşitli nedenlerle bu bölgede meydana gelen hasarlar vajinal estetik ile tedavi edilmektedir. Vajina estetiğinde hastaya uygulanan işlem, vajinanın ilgili bölgesine göre değişiklik gösterebilir. 

Genital Estetik

Vajina Estetiği Kimlere Yapılır?

Doğuştan ya da sonradan oluşan genital bozuklukların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen vajina estetiği ergenlik dönemine gelen bireylere yapılabilir. Vajina estetik uygulaması için kişinin evli ya da bekar olması gerekmez. Çeşitli nedenlerden dolayı genital bölgede hasar oluşması, estetik açıdan genital bölgenin kötü bir görünüme sahip olması gibi durumlarda vajina estetiği uygulamasına başvurulabilir. Vajina estetik uygulamasında başarılı sonuçların alınması için alanında uzman kadın doğum hekimleri tarafından operasyonun gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Vajina estetik uygulamaları sonrasında birçok kadın günlük yaşamında kendini daha iyi hissetmeye başlamaktadır.

Genital Estetik

Vajina Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Kadın doğum uzmanları tarafından uygulanan vajina estetiği girişimleri, hastanın kendisini mutlu hissetmesi amacıyla gerçekleştirilir. Genital bölgedeki şekil bozuklukları doğuştan meydana gelebileceği gibi sonradan da ortaya çıkabilir. Kadının cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyen genital bozukluklar zaman içerisinde daha ciddi sorunlara sebebiyet verebilir. Bu sebepler arasında; özgüven yetersizliği, cinsel ilişkiden soğuma, anksiyete gibi durumlar meydana gelebilir. Bu sebeple kişiler vajina estetik uygulamalarına başvurmaktadır. 

Vajina Estetiği Neleri Kapsar?

Vajina estetiği alanında ihtiyaca yönelik olarak birçok farklı yöntem uygulanır. Vajinal genişlik ve iç dudakların büyüklüğüne bağlı olan sarkıklık gibi uygulamalar vajina estetiği çerçevesinde yapılmaktadır. İlerleyen yaş, normal doğum, cinsel ilişki, kürtaj gibi müdahaleler genital bölgede tahribata sebep olabilir. Oluşan deformelerin giderilmesi için vajina daraltma uygulaması yapılır.

blank
blank