info@sevtapalkan.com.tr 0533 353 50 00 Kadın Doğum Uzmanı
Bölgesel İncelme
Bölgesel İncelme

Sağlıklı, ince ve fit bir görünüme sahip olmak herkesin rüyasıdır ancak hızlı kilo almamızı etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bu nedenle günümüzde fazla kilolarından rahatsızlık hisseden kişiler incelme amacıyla farklı yöntemlere başvurur. Başvurulan bu yöntemler arasında uygulanan bölgesel incelme de istenilen bölgedeki yağların yakılması ile gerçekleşir. Özellikle düzgün ve orantılı vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişiler bölgesel incelme yöntemlerini tercih etmektedir.

Bölgesel incelme, vücutta uzun yıllar boyunca yer etmiş yağ dokuları ve şekil bozukluklarına anında çözüm olma niteliği taşımaktadır. Çevresel ve kalıtsal etkenler, ani kilo alımına veya kilo kaybı sonucu vücutta selülit ve benzeri görüntülere sebep olur.  Uygulamaların amacı, bu görünümlere müdahale edip ciltte sıkılaşma ve incelme sağlamaktır.

Bölgesel İncelme Nedir?

Kilo alımı, yağ birikmesi ve vücuttaki estetik olmayan görüntüler pek çok insanın şikâyet ettiği konulardır. Yaşlanma ve genetik faktörlere bağlı olarak bölgesel bozulmalarda artış görülmektedir. Spor yapmak ve sağlıklı beslenmenin fayda etmediği yerlerde pek çok estetik müdahale yöntemleri öne çıkmaktadır. Bölgesel anlamda zayıflama ve güzel bir cilt görünümü elde etme gibi sağladığı faydalarla öne çıkan yöntemler arasındadır.  

Vücudun bazı bölgelerinde oluşan yağ birikmelerini ortadan gidermek amacıyla uygulanan bölgesel incelme, kişinin rahatsızlık hissettiği bölgedeki yağların yakılması işlemini kapsıyor. Günümüzde medikal estetik alanında yaşanan gelişmeler sayesinde bölgesel incelme için birbirinden farklı tedavi yöntemleri hayata kazandırılmıştır.  Bu doğrultuda ileri düzey seviyeye sahip cihazlarımızla hastalarımıza bölgesel incelme konusunda hizmet sunuyoruz.

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme Uygulaması

Son dönemlerde, hareketsizlik ve beslenme koşulları gibi etkenler ani kilo alımına sebep olmaktadır. Belirli bölgelerde biçimsel bozukluklar görülmektedir. Bölgesel incelme araçları ile göbek, kol, bacak ve basen gibi bölgelere etkili ve hızlı müdahale imkânı elde edilmektedir. İşlem sonucunda, yağlanma ve selülit gibi dokuların en az düzeye inmesi beklenmektedir.

Bölgesel incelme, kişinin vücut yapısı ve işlem yapılacak bölgenin yağ oranı gibi etkenler seans sayısını belirler. Doktorun kararı ve diğer etkenlere de bağlı olarak, uygulamanın süresi anlaşılır. Uygulama çeşitleri ise cerrahi ve estetik yöntemler olarak ikiye ayrılmaktadır. Son zamanlarda yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan inceltme işlemi yapılmaktadır. Kullanılan cihazlarla, uygulama açısından hızlı ve etkili olmasının yanında kişinin istediği sonucu almasını sağlar.

Bölgesel İncelme ve Sonraki Süreç

Bölgesel incelme, kalıcılık süresi olarak en etkili uygulamalardandır. Diğer estetik zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi insanlar sıklıkla karın, bel ve çevresi bölgelerine yönelik müdahaleler yapılmaktadır. Düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile desteklendiği zaman yapılan estetik müdahaleler daha kalıcı bir etki gösterir. Böylelikle işlem sonrasındaki süreç boyunca kişinin vücudunun şekillenmesine katkı sağlamaktadır.

Ancak yalnızca estetik müdahaleler uygulanıp yaşam tarzında köklü bir iyileşmeye gidilmezse uygulamanın kalıcılığı kısa sürecektir. Spor yapmak ve besin değeri yüksek gıdalar içeren bir yaşam biçimi ile yapılan incelme işleminin etkisi uzun yıllar sürmesi beklenir. Kötü beslenme ve spor aktivitelerinden uzak durmak bölgesel incelme etkisini azaltmaktadır.

Bölgesel İncelme ve Merak Edilenler

Uzman doktorlar ve etkisi kanıtlanmış medikal cihazlar işbirliğinde bölgesel incelme işlemleri yapılmalıdır. Yağ hücreleri özel tekniklerle tasarlanan ışınlar sayesinde belirli işlemlerden geçerek en aza indirilmektedir. Yıllar içerisinde vücuda yerleşmiş yağ dokularında işlemler sonrasında bir fark görülmemektedir.  Deri sarkması gibi zayıflama sonrası oluşan bozulmalara çeşitli yöntemlerle sıkılaştırılabilmektedir. Estetik anlamda sağlıklı ve fit bir görünüm elde edilir.  

Bölgesel olarak zayıflama anlamında kalıcı bir sonuç elde etmek için spor ve beslenme gibi alışkanlıkların yanı sıra estetik müdahalelerle desteklemek önemlidir. Yağ yakımı ve ödem oluşumunu önleyen besinler tüketmek gerekmektedir. Doktorunuzun tavsiye ettiği doğrultuda beslenme alışkanlıklarını düzenlediğiniz takdirde yapılan işlemlerin etkisi uzun süreler boyunca görülecektir. Bölgesel zayıflama ve insan vücudundaki biçimsel değişiklikler hakkında en uygun ve sağlıklı bilgiler için uzman doktora danışmayı ihmal etmeyiniz.

 

blank
blank